Produktový rad Projektanti ®

image

OSMA PONÚKA projektantov a architektov KNIŽNICU PRE AUTOCAD A PRE REVIT

Spoločnosť OSMA, ktorá je najväčším výrobcom plastových potrubných systémov v ČR, dokončila tvorbu kompletné knižnice 3D a 2D modelov pre AutoCAD a dáva jej k dispozícii projektantom a architektom.

Je to už dávno, kedy kresliaci softvér nahradil doska a papier a uľahčil projektantom veľa práce. Za dobu svojho vývoja prešli kresliace programy dlhú cestu a postupne ponúkali používateľom stále viac možností. Začínalo sa u jednoduchých čiar a kót a dnes spolu na BIM platforme komunikujú sofistikované projekty s databázami prvkov v mnohých rôznych stavebných profesiách, všetko je v 3D a ešte to možné zobraziť vo fotografickej kvalite.

Dôvodom k tomu, že prvé knižnica výrobkov firmy OSMA vznikla pre AutoCAD je fakt, že práve AutoCAD bol prvým rozšíreným softvérom pre kreslenie a projektovanie, je stále najrozšírenejším kresliacim programom na svete a dodnes zostáva súčasťou mnohých projekčných a architektonických kancelárií. Pretože vo vývoji AutoCADu došlo k mnohým rôznym zlomom a cieľom firmy OSMA je umožniť používanie prvkov čo najviac užívateľom, prišlo rozhodnutie vytvárať prvky pre verzie AutoCAD Release 14 (1998) a vyššie a zároveň pre Autocad 2007 (2006), kde je už možné pracovať s dynamickými bloky. Zároveň sa ukázalo, že veľa užívateľov radšej pracuje v 2D, z čoho vyplynula ďalšie rozhodnutia. Dnes teda OSMA poskytuje bloky 2D a 3D (pre R 14 a vyššie) a dynamické bloky 2D a 3D (pre Auto34097.53Kč a vyššie) v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku.

Súčasťou knižnice OSMA pre AutoCAD sú:

· HT systém - základné potrubie z polypropylénu, odolávajúci vysokým teplotám aj chemickému zaťaženiu

· Skolan dB - trubky a tvarovky z polypropylénu plneného minerálom, so schopnosťou výrazne znižovať intenzitu hluku

· KG systém - potrubie vyrábané z nemäkčeného PVC kruhovej tuhosti SN4

· KG 2000 - trubky a tvarovky z polypropylénu odolávajúce vriacej vode a účinkom svetla

· RV systém - šachtové dná a uličné vpuste z polypropylénu s vysokou kruhovou tuhosťou

Pre stále stúpajúcu obľubu projektantov a architektov využívať knižnice reálnych existujúcich stavebných komponentov a z dôvodov zvyšujúcich sa nárokov na obsiahnuté dáta a funkcionality BIM prvkov, venuje OSMA tomuto typu technickej podpory veľkú pozornosť. Navyše BIM platforma je nielen obľúbená, ale tiež stále viac vyžadovaná, dokonca sa hovorí aj o tom, že by sa v budúcnosti mala stať súčasťou stavebnej legislatívy EÚ. Preto OSMA už pracuje na knižnici pre ďalší architektonický softvér a v súčasnej dobe prichádza s novou knižnicou rodín pre Revit - HT -Systém PLUS a KG systém PVC.

Uvedené knižničný prvky môžete stahnout v sekcii DOKUMENTY, prístupné registrovaným partnerom TU.

Technická podpora

Kontaktuj nás
  • - Ing. Vojtěch Dědic
  • - od 7:00 do 18:00
  • - +420 565 777 112
  • - +420 725 960 761
  • - servis@ostendorf-osma.cz